Červen 2009

Jane Eyre

8. června 2009 v 22:23 | Laura |  Movies
Zfilmovaná verze svetoznameho díla Charlotty Bronte byla jiste tezky orisek. Režie se ujal Franco Zeffirelli (Romeo a Julie).
Pro me naprosto nadherny a bezkonkurencni film s prepychovou hudbou, typickym anglickym prostredim a prekrasnymi kostymi.

Chtěli z ní vychovat poslušnou ovci. Vyrostla v sebevědomou mladou ženu.


Příběh osiřelé Jane Eyreové začíná ve třicátých letech 19. století, kdy se dívka dostává z rodiny své zlé tety, kde po smrti rodičů žila, do internátní školy v Lowoodu. Příliš si však nepomohla. Ve škole musí dívka snášet všemožné ústrky od vychovatelů, zejména od staré slečny Scatcherdové. Přestože jsou ostatní dívky nabádány k tomu, aby se Jane stranily, sblíží se Jane s Helen, která spí na vedlejší posteli. Vinou nedbalosti vedení ústavu však Helen po čase podlehne těžké nemoci. Dospělá Jane se stane učitelkou a po dvou letech působení v Lowoodu opustí nenáviděnou školu, aby nastoupila na nové místo vychovatelky v Thornfield Hallu, kde se má starat o malého sirotka Adélu Varensovou. Při seznamování s domem, zaslechne Jane podivný smích, který správcová domu připisuje služebné Grace.

O několik měsíců později se Jane stane svědkem nehody, kdy kůň, který uklouzl na ledu, shodí svého jezdce. Jane mu pomůže na nohy a večer se dozví, že to je majitel panství, Edward Rochester, který přijíždí jen občas. Muž Jane pochválí za kvalitní péči o Adélu a netají se uznáním, když vidí obrazy, které žena maluje ve volných chvílích. V noci opět slyší podivný smích a pak si všimne požáru v Rochesterově pokoji. Vzbudí opilého muže, který oheň uhasí a požádá Jane, aby o smíchu nikomu neříkala. Druhý den odjede muž na návštěvu k lordu Ingremovi s jehož dcerou Blanche se má zasnoubit. Podle Adély si ho však chce Blanche vzít pouze pro peníze. Jane si uvědomí, že se do Rochestera zamilovala. Vzápětí se stane svědkem dalších podivných událostí, když se v domě objeví údajný Rochesterův přítel Richard Mason. Ten je v noci za podivných okolností zraněn do ramene a Rochester, který mu vyčítá neohlášený příjezd, se ho snaží co nejrychleji dostat z domu pryč. Když Jane dostane dopis se zprávou o špatném zdravotním stavu své tety, vezme si volno a odjede ji navštívit. Musí však Rochesterovi slíbit, že se vrátí. Zdá se že muž v ní našel stejné zalíbení jako ona v něm. Když se po měsíci vrátí, má Rochester před svatbou, ale vyzná lásku Jane s tím, že se s Blanche nemilují. Požádá ji dokonce o ruku a ona, přes varování správcové, nabídku přijme. Svatební obřad však přeruší úředník, který prozradí, že Rochester je již ženatý. Rochester se rozhodne představit svou ženu Berthu. Žena je šílená a Rochester ji nikdy nemiloval. Ke sňatku s ní byl přinucen a poprvé svou ženu viděl až při svatebním obřadu, před patnácti lety. Jane se rozhodne Rochestera opustit i přes city, které k němu chová. V noci však záchvat Bertina šílenství dramaticky poznamená osud Rochestera a nepřímo i Jane.


http://www.coverbrowser.com/image/bestselling-movies-2006/2427-1.jpg

No jo, včera bylo Laury!

2. června 2009 v 19:17 | Laura |  Diary
Vcera jsem mela svuj kybersvatek a ja to ani nepostrehla. :D To dokazuje, ze fakt nemam cas. Musim pouze oznamit, ze jsem uspesne odabsolvovala, prestoze se mi hrozitansky trasla kolena. V sobotu jsem odtancila delfini vyznani, ktere jsme davali dohromady asi 10 dni. Choreografie, ktera vznikala pod obrovskym casovym tlakem, nakonec byla jedna z nejlepsich, jakou jsme kdy vytvorili a tancili. Az budu mit fotky, tak vam sem dam nejake na ukazku (podle toho jak na nich budu vypadat :P).
Ve skole je to ted otresne. Vsichni si najednou vzpomneli, ze maji malo znamek a ze do uzavreni potrebuji napsat milion testu. Takze se ucim (pisu tahaky) a ucim (pisu tahaky :D). Ve ctvrtek valim se na skolni vylet na 3 dny kamsi na Vranov. Ma byt hnusne, takze by me zajimalo, co tam budem delat. :)
Mejte se lidi a preji vam hezky prvni cervnovy tyden!! ;)